?

Log in

No account? Create an account

Предыдущий пост | Следующий пост

...

У нас появились айфоны. Компьютеры стали меньше, а телевизоры – больше. А люди остались такими, какими и были века, тысячелетия тому назад.
Человечество не эволюционирует. Налет цивилизованности теряется вместе с запретами и угрозой наказания.
Люди не меняются.

Комментарии

( 6 комментариев — Оставить комментарий )
chernidar
28 июл, 2014 14:02 (UTC)
м... уже сам факт, що жінці дозволено висловлювати свою думку (не кажучи про те, щоб вона була грамотною) свідчить, що ти неправа :)
olga_kai
28 июл, 2014 17:08 (UTC)
это как посмотреть - все тот же налет цивилизованности...
chernidar
28 июл, 2014 18:58 (UTC)
Розум - теж не більше, ніж тоненький накип над інстинктами. Але подивись інше - ну хоч ставлення до дітей. Пошукай наскільки воно було інкашим 5000 років втому. 2000, 200, 20? Про жінок я уже говорив. Ідеї рівноправ'я. Ідеї гуманізму. Ідеї прогресу.
Ти певна, що не змінилось нічого?
до речі, про прогрес, пригадався кліп на "володар нічого" мюзиклу "останнє бажання" (раджу)

olga_kai
29 июл, 2014 05:57 (UTC)
Люди всегда были разными... Для кого-то "идеи гуманизма и прогресса" и 5 тыс. лет назад и сейчас - пустой звук.
У меня свои наблюдения на этот счет. Не хочу их здесь приводить - что-то почти смешно, что-то слишком грустно. Но если бы человечество училось на своих ошибках, усваивало опыт - разве повторялась бы история витками спирали?

За музыку - спасибо. Клип великолепный.
"Но не прошел лишь одно испытание состраданьем" - созвучно однако...
Мюзикл надо будет посмотреть/послушать. Я, пока смотрела, еще наткнулась на клип по "Последнему испытанию", тоже интересно: http://youtu.be/oVQ9Wr8Bpm4
chernidar
29 июл, 2014 07:16 (UTC)
Якби людство не вчилось на власних помилках - ми б не розмовляли :)
неолітична революція, мальтузіанська пастка, європейське чудо... де ти бачиш спіраль? Пригадай скільки минуло часу відтоді, коли війни перестали бути демографічним чинником? Тобто переможці не вирізають переможених до сьомого коліна? Так, під час війни цивільні страждають, але війна давно перестала ставити собі за мету страждання цивільних.
А як тобі подобається, коли дівчинку 4-х років переводять на покращений раціон, відгодовують протягом трьох років, а потім ведуть через пустелю 200 км та закопують живцем в спеціальну могилу, залишаючи трубочки для дихання та води. Чим довше вона проживе - тим вдаліша жертва. У якості особливої милості Великий Інка міг дозволити здійснювати жертву батькові. блін, я вивчаючи матеріал не зміг написати оповідання! І це я ще ацтеків не згадую... у порівнянні із "бідними індіанцями" кровожерні конкістадори - невинні овечки. Пробач, але той, хто говорить що "історія іде по спіралі" вибирає для порівняння якийсь дуже обмежений її шматок в рамках однієї культури. Мені було б цікаво поговорити на ці теми, може б закінчив те оповідання про індіанців.
olga_kai
29 июл, 2014 07:28 (UTC)
Да, мы знаем о жестокости древних обрядов жертвоприношений, но - разве подобного нет сейчас? За счет цивилизации - религиозных жертвоприношений может и не быть, но... Думаю, группка цивилизованных белых людей в жестких условиях могут ради выживания и похлеще сотворить, нет?
А "спираль" я вижу постоянно - многие явления, события, даже фразы повторяются практически дословно через столетия!
Ну то такое... я не хочу спорить. Скорее всего мы просто в этом диалоге понимаем "эволюцию" в разных аспектах и категориях.
( 6 комментариев — Оставить комментарий )

Календарь

Октябрь 2018
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

На странице

Разработано LiveJournal.com